En Farklı Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sitemizde İyi Vakit Geçirmeniz Dileğiyle...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Musalla Taşı

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Musalla Taşı Empty
MesajKonu: Musalla Taşı   Musalla Taşı Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 4:32 pm

Musalla Taşı
Köyümüz Tipi Köy İç Anadolunun en eski köylerindendir.Köyümüzün mezarlığı evimizin tam karşısındaydı.Komşumuzun bize orada garip şeyler gördüm demesi bizi ne kadar ürkütsede inandırmıyordu.Ta ki Burak arkadaşımın sünnet gecesine kadar.Birden arkadaşımın hediyesini evde unuttuğumu farkettim.Gece garip olayların olduğunu bildiğim için eve gitmeye korkuyordum.Eve yaklaştığımda bazı çığlıklar duymaya başladım.Musalla taşının üzerinde garip ışık büzmelerinin daire biçiminde döndüğünü gördüm ve birden at sesleri gelmeye başladı.İleriye doğru baktığımda atın üzerıne binmiş bir gelinin hızla musalla taşına doğru geldiğini gördüm.Gelin bir süre musalla taşının etrafında dolaştıktan sonra mezarlığa girerek ağıt yakmaya başladı. Ben bu arada korkudan ne yapacağımı şaşırdım.Daha sonra bir düğün alayının gelip gelini alarak oradan hızla uzaklaştığını gördüm.Bende düğün yerine koşup olanları dedeme anlatmaya başladım.Dedem bana inanmadı.Ertesi sabah mezarlığa bakmaya gittiğimde bir gelin duvağının bir mezara bağlı olarak buldum.Bu duvağı dedeme gösterdiğimde dedemin ağladığını ve bu duvağın savaşta gelinken şehit olan ablasına ait olduğunu ve mezarınsa sevdiğine ait olduğunu söyledi.Bir kaç yıl sonra Akşehir gölünün taşmasıyla köyümüz sel altında kaldı bir daha böyle bir olay görülmedi.
http://hepsifanclub.realbb.net
Azra
Admin

Musalla Taşı Empty
MesajKonu: Geri: Musalla Taşı   Musalla Taşı Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 5:45 pm

teşekkürler
Admin
Admin
Admin

Musalla Taşı Empty
MesajKonu: Geri: Musalla Taşı   Musalla Taşı Icon_minitimeC.tesi Haz. 27, 2009 6:07 pm

bişi deil
http://hepsifanclub.realbb.net

Musalla Taşı
1 sayfadaki 1 sayfası